fbpx

Producent paneli Jolywood

firma Jolywood

to firma powstała w 2008 roku specjalizująca się w innowacyjnych badaniach i wysokiej jakości produkcji modułów, ogniw i innych podzespołów fotowoltaicznych. Są największym producentem wielowarstwowej folii na tylną powłokę modułów, gdzie zajmują 30% ogólnego rynku. Dziś Jolywood jest największym na świecie producentem dwustronnych (bifacial) paneli półprzewodnikowych typu N.

Fotowoltaika Energia Pomorze - jolywood logo

panele Jolywood JW-D72N

wyprodukowano w technologii Bifacial N-Type topcoon. Oznacza to, że wykorzystane zostały wszelkie możliwe nowości technologiczne w branży fotowoltaicznej. Niezależne badania wykazały, że układ dwustronny (bifacial) daje najlepszy współczynnik wyprodukowanej energii na każdy kilowat mocy na instalacjach wolnostojących, ze względu na wysokie uzyski przy słabym nasłonecznieniu.

Fotowoltaika Energia Pomorze - panel Jolywood
Rodzaj modułu monokrystaliczny krzem typu N
Znamionowa moc maksymalna 390 – 415 W
Sprawność (dla 405 W) 20,41 %
Współczynnik temperaturowy Pmax – 0,32 %/°C
Voc – 0,26 %/°C
Rama anodyzowane aluminium, kolor srebrny
Wymiar 1992 × 996 × 30 mm
Waga 29,5 kg/szt
Okablowanie 4 mm2, 300 mm, kompatybilne z MC4
Gwarancja 15 lat i gwarantowane 30 lat uzysku 
Zastosowany system PERT (Passivated Emitter Rear Cell Totally Diffused) jest udoskonaloną wersją znanego do tej pory systemu PERC (Passivated Emitter and Rear Cell) zapobiegającego ucieczce elektronów z modułu. Do tej pory wykorzystywano głównie krzem krystaliczny typu P, zastosowany typ N jest nową technologią pozwalającą na uzyskanie wyższej sprawności panela.
Fotowoltaika Energia Pomorze - wykres
Fotowoltaika Energia Pomorze - all quality matters

Za swoje dwustronne panele typu N zostali nagrodzeni statusem CTF (Customer Testing Facility) przez organizację TÜV Nord Group, co oznacza, że przeprowadzony audyt pokazał ich duże zdolności w zarządzaniu oraz profesjonalne zdolności testowania produktów.

Niezależne testy przeprowadzone przez magazyn „PV Magazine” pokazały, że panele dwustronne posiadają najlepszy wskaźnik wyprodukowanej energii na kilowat mocy [Wh/Wp], ponieważ w pierwszej połowie 2019 zajmowały one wszystkie najwyższe pozycje rankingu, a Jolywood zakwalifikowało się na 3 miejscu rankingu.

Fotowoltaika Energia Pomorze - pv magazine award 2019