Aktualności

umowa o współpracy z koszalińską budowlanką
zdj. GK

Współpraca z koszalińską "Budowlanką" oficjalnie zawarta

Miło nam poinformować, że w dniu 14.03.2023 w Urzędzie Miasta w Koszalinie Energia Pomorze oraz Zespół Szkół nr 7  im. Bronisława Bukowskiego zawarły (już oficjalnie) umowę o współpracy. 

Oficjalnie, ponieważ nieformalnie współpraca trwa już od 2 lat. W tym czasie ponad 50 uczniów odbyło już u nas staże oraz praktyki zawodowe.

Oprócz staży i praktyk, nasze działania skupią się na organizacji szkoleń zawodowych – teoretycznych i praktycznych, promowaniu wyróżniających się uczniów poprzez stypendia naukowe, zatrudnianiu uczniów w okresie wakacyjnym do inwestycji w kraju i za granicą, zatrudnianiu absolwentów szkoły po uzyskaniu zawodu. Energia PomorzeEnergia Pomorze doposaży też pracownię specjalistyczną szkoły.

targienex

Byliśmy tam: XXV Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX

W dniach 8 – 9.03.2023 odwiedziliśmy Kielce, gdzie w tym czasie odbywały się jubileuszowe, bo 25-e Międzynarodowe Targi Energetyki I Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex. 

W tym roku 323 wiodące firmy w branży energetycznej z 15 krajów zaprezentowały najnowsze energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Dla nas z kolei, była to  świetna okazja, by spotkać się z naszymi dostawcami oraz firmami współpracującymi „face to face”,. Rozmawialiśmy nie tylko o bieżących projektach i nowościach, ale także o ciekawostkach branżowych.

agropv

Energia Pomorze otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu „Nowe technologie w zakresie energii” z NCBiR na projekt agroPV

Miło nam poinformować, że Energia Pomorze w konsorcjum z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie otrzymała dofinansowanie na kwotę 63 355 832,90 zł na projekt agrofotowoltaiczny łączący uprawę roślin z energią słoneczną.

Nasz wniosek w ramach konkursu „Nowe technologie w zakresie energii”  realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uzyskał pozytywną ocenę formalną. Informacja cieszy nas szczególnie dlatego, że nasz projekt uzyskał największe dofinansowanie spośród tylko 5 pozytywnie ocenionych wniosków oraz jako jedyny z 14 wniosków w obszarze energetyki solarnej.