MAGAZYNY ENERGII

Chciałbyś nadwyżkę energii ze swojej instalacji fotowoltaicznej magazynować i wykorzystywać w nocy?  

Chciałbyś być niezależny od sieci i mieć energię w razie awarii prądu?

Mamy na to rozwiązanie!

MAGAZYNY ENERGII - ROZWIĄZANIE DLA TWOJEJ FIRMY, GOSPODARSTWA LUB DOMU!

Nie można mówić o rozwoju OZE bez odpowiednich technologii magazynowania energii. Magazynów energii potrzebują zarówno przedsiębiorstwa, rolnicy jak i też mali odbiorcy indywidualni. Magazynowanie energii jest jedynym sposobem na niezależność energetyczną, gwarancję dostawy zasilania,  ale także na lepsze zyski z instalacji fotowotaicznej – bo magazynowanie energii wytworzonej z PV pozwala na jej maksymalne wykorzystanie. 

Każdy Klient, który jest zainteresowany z  magazynem energii  w swoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym może liczyć na profesjonalne doradztwo i fachową obsługę. Przeprowadzamy całe przedsięwzięcie przy minimalnym zaangażowaniu Klienta, często nawet bez wychodzenia z domu. 

Jak działa fotowoltaika z falownikiem hybrydowym i magazynem energii?

 1. Prąd produkowany przez mikroinstalację fotowoltaiczną trafia najpierw do inwertera w domu.
 2. Stąd, w pierwszej kolejności będzie zasilał aktywne urządzenia.
 3. Nadwyżki niewykorzystanej na bieżąco energii, trafią do magazynu. 
 4. Prąd przechowany w magazynie odbierzesz w  pierwszej kolejności: w nocy lub kiedy produkcja prądu z paneli będzie niższa niż zużycie. 
 5. Jeśli skończy się energia w Twoim magazynie, odbierzesz pozostałą nadwyżkę z sieci lub po prostu dokupisz prąd z sieci. 
jak działa hybrydowa PV

Nasze MAGAZYNY ENERGII SOFAR SOLAR AMASS GTX3000 to:

 • Magazynowanie energii.
 • Emergency Power Supply (EPS) – Tryb pracy wyspowej, w przypadku zaniku napięcia w Sieci Energetycznej. Czas przełączania poniżej < 15 ms.
 • Funkcja zerowego eksportu energii do sieci publicznej – Możliwość magazynowania 100% energii.
 • Monitoring – Zdalny dostęp do parametrów pracy urządzenia przy pomocy aplikacji mobilnej.
 • Gwarancja 10 lat.
sofar falownik hybrydowy

Cechy zestawu HYBRYDOWEGO SOFAR SOLAR Z MAGAZYNEM ENERGII AMASS GTX3000:

 • Bezpieczeństwo zasilania – Funkcja Emergency Power Supply/
 • Bezpieczeństwo pracy – Wbudowany układ BMS (Battery Management System) zapewnia ogniwom baterii optymalne warunki pracy, zabezpieczając je przed przeładowaniem, głębokim rozładowaniem i przegrzaniem.
 • Wysoka trwałość – Układ BMS oraz wysoka jakość komponentów sprawiają, że urządzenie jest w stanie przepracować dużą liczbę cykli pracy (ponad 6000).
 • Łatwość montażu – W skład zestawu wchodzą łatwe w montażu komponenty: 1 inwerter, baterie akumulatorów i jednostka sterująca BCU.
 • Wygodna instalacja modułowa baterii – nawet do 10 akumulatorów w jednym zestawie.

Pozostałe elementy naszych instalacji fotowoltaicznych

Stosujemy niepalne Bifacialne moduły Glass-Glass

W wykonywanych przez nas instalacjach stosujemy tylko i wyłącznie niepalne moduły typu szkło-szkło (ang. glass-glass). Szkło solarne, to specyficzny dedykowany do paneli fotowoltaicznych rodzaj szkła. Jego parametry to: transparentność, niepalność (odporność na wysoką temperaturę), wytrzymałość na obciążenia, powłoki hydrofilne, powłoki przeciwko uszkodzeniom/zarysowaniom. Zapewniamy dzięki temu bezpieczeństwo inwestora oraz gwarantujemy spełnienie najbardziej restrykcyjnych wymogów zakładów ubezpieczeniowych.

Dobór najlepszych rozwiązań montażowych

 Wszystkie nasze konstrukcje są dobierane indywidualnie do każdej, nawet najmniejszej inwestycji. Stosujemy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne na każdy rodzaj dachu. Dodatkowo konstrukcje gruntowe i na dachy płaskie są projektowane z uwzględnieniem rodzaju gleby oraz strefy wiatrowej i śniegowej, w jakiej będzie się znajdować instalacja fotowoltaiczna. Dzięki temu, nawet w czasie burzy czy ekstremalnych wiatrów lub innych niebezpiecznych zjawisk pogodowych, nasi klienci mogą spać spokojnie.

Standardowa 15-letnia gwarancja

Wszystkim naszym Klientom oferujemy gwarancję w segmencie Premium, zabezpieczając przy tym ich inwestycje na piętnaście lat. Przez cały okres trwania gwarancji w przypadku awarii czy uszkodzeń komponentów oferujemy bezpłatne wymiany i naprawy gwarancyjne. W ramach gwarancji dokonujemy również corocznych przeglądów instalacji. Jednym z elementów przeglądu jest użycie drona z kamerą termowizyjną, dzięki temu jesteśmy w stanie zbadać szczegółowo całą instalację. Dodatkowo nasze centrum serwisowe jest do dyspozycji naszych Klientów. Nie uciekamy od odpowiedzialności, jesteśmy od tego by zapewnić najwyższy standard obsługi na rynku, w tym obsługi serwisowej.

Nie korzystamy z podwykonawców

Odpowiedzialność za tak duże inwestycje jest ogromna. Nie wyobrażamy sobie, aby takie inwestycje realizował ktoś niedoświadczony, dlatego też wszystkie instalacje wykonują nasi doświadczeni i wykwalifikowani monterzy i elektrycy. W pełni bierzemy odpowiedzialność za wszystkie wykonywane przez nas prace.

ETAPY REALIZACJI - HYBRYDOWA INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA Z MAGAZYNEM ENERGII

Wszystkie oferty są przez nas przygotowywane na podstawie wykonanego audytu, nie bazujemy na liczbach podanych „na oko”, wykonujemy całościowy projekt instalacji fotowoltaicznej oraz specyfikacje techniczną dobranych urządzeń wchodzących w jej skład.

Odpowiednią moc instalacji określamy na podstawie zapotrzebowania energetycznego i możliwości technicznych obiektu. Przeprowadzamy również profesjonalne analizy opłacalności inwestycji oraz sprawdzamy możliwości optymalizacji pozostałych kosztów zakupu, w tym dystrybucji energii elektrycznej.

Pomagamy klientom indywidulanym, rolnikom i  przedsiębiorcom wybrać również odpowiednią formę ewentualnego finansowania od leasingu, po kredyt czy  dotacje ze środków publicznych. Formalizujemy wszystkie dotychczasowe ustalenia poprzez podpisanie umowy oraz określenie terminu realizacji dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznej. 

Dostarczamy komponenty w ustalone miejsce i rozpoczynamy montaż  instalacji fotowoltaicznej zgodnie z ustalonym harmonogramem prac. Wszystkie instalacje są wykonywane zgodnie z projektem, który jest uzgadniany z rzeczoznawcą ds. p. poż. Nie korzystamy z ekip podwykonawczych.

W ramach udzielonego pełnomocnictwa przeprowadzamy cały proces związany z przyłączeniem hybrydowej instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii do sieci elektroenergetycznej. Po podłączeniu do sieci instalacja zostaje uruchomiona, a jej parametry skontrolowane przez naszych specjalistów. Instalacja oficjalnie rozpoczyna produkować prąd dla Twojego domu, gospodarstwa czy przedsiębiorstwa. 

W ramach 15-letniej gwarancji PREMIUM zapewniamy bezpieczną i wydajną pracę instalacji fotowoltaicznej. Prowadzimy również monitoring 24h/7 instalacji oraz cykliczne serwisy, z użyciem dronów i kamer termowizyjnych. Nasi doświadczeni serwisanci reagują na każdą zmianę parametrów produkcji energii.

Współpracujemy z najlepszymi